"A supported tablet is not found on the system" hata mesajı ne anlama gelir ve bunu nasıl düzeltebilirim?

Sürücü bilgisayara bağlanmış uygun bir tablet görmediğinde bu hata mesajı verilir. Önce lütfen bu tabletin USB kablosunun doğrudan bilgisayara bağlı olduğundan ve tabletin açık olduğundan emin olun. USB hubları, klavye/monitör bağlantı noktaları ya da docking istasyonları kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar kesintilere neden olabilir.

*Windows'ta lütfen tableti kullanmadan önce bağlarken Windows cihaz sürücüsünün yüklendiğinden ve yüklemenin tamamlandığı belirtildiğinden emin olun. Eğer yüklenmezse ya da bir hata verirse, tableti bağlamadan Windows güncellemelerini yürütün ve bilgisayarı yeniden başlatın; sonra tableti yeniden bağlamayı deneyin.

Bağladığınızda hâlâ "A supported tablet is not found on the system" mesajını alıyorsanız, yüklenen sürücü tablet için yanlış olabilir. Örneğin, Intuos 3 tabletleri artık güncel Wacom sürücülerince desteklenmiyor; bu tablet için son desteklenen sürücü 6.3.15 sürücüsüdür. Lütfen tabletiniz için Wacom Driver (Wacom Sürücü) sayfasında bulabileceğiniz doğru sürücüyü kullandığınızdan emin olun.

Problem devam ederse ya da bağladığınızda tabletinizin güç göstergesi yanmıyorsa lütfen Wacom Support ile iletişime geçin.